Share Week 2018

Zielone polecenia: SHARE WEEK 2018

Share Week 2018

 

W tym roku na ostatnią chwilę wrzucam swoje typy na Share Week 2018. Last but not least! Kogo polecam? O co w tym wszystkim chodzi?

Jeśli wcześniej nie spotkaliście się z tą akcją, to już mówię w telegraficznym skrócie na czym Share Week 2018 polega. Jest to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa Andrzeja Tucholskiego. Jako twórcy, jesteśmy społecznością w internecie – i polecamy się nawzajem. Wskazujemy kogo lubimy, czytamy, oglądamy, kto jest dla nas wartościowy. Typujemy 3 blogi. Wg jakiego klucza? Oddaję głos Andrzejowi:

“Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu

(zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :D)”

Przeczytaj na czym to polega, dołącz i polecaj!

A jeśli sam nie tworzysz, jako czytelnik i odbiorca czerp garściami! Inspiruj się, poznawaj nowe miejsca w sieci wymienione we wpisach blogowych o Share Week 2018: moim i innych uczestników, a na końcu poznaj crème de la crème, czyli blogi wyróżnione w podsumowaniu Andrzeja.

 

“Blogerzy są niesamowici. Tworzą, bo tak sobie postanowili. Dostarczają ogrom treści – prawie w całości darmowej i dostępnej dla każdego…”

“Tworzymy treści za darmo, tyrając często po dziesiątki, setki godzin ponad “etat” i naszym głównym punktem ewentualnego biznesplanu zawsze jest: “tworzyć to, co lubię, najlepiej jak umiem i może, tylko może, w końcu będzie z tego coś więcej”.”

Jesteśmy dziwni.

Ale dokładnie takich nas lubię :)”

Andrzej Tucholski

Słowa Andrzeja są w punkt. Każdy bloger ma swoją ścieżkę, swoje podejście, swoją tematykę, ale jest coś co nas łączy: pasja, ogrom pracy włożonej w bloga i tworzenie treści, okresy euforii i okresy kryzysów (przeczytajcie wpis o pierwszej rocznicy tego bloga 😉 ) I jeszcze najważniejsze – potrzebujemy ludzi, którzy są po drugiej stronie i chcą nas czytać.

Poza tym – przecież sami też jesteśmy czytelnikami!

 

Share Week 2018 to już siódma edycja, a nasza druga. W tym roku polecam blogi związane z naturą, ekologią oraz filozofią zero waste (na której ścieżkę powoli wkraczam). Moje polecenia to (kolejność bez znaczenia):

 

Roślinne Porady

 

Bloga Roślinne Porady prowadzi Sebastian Kulis. Zajmuje się, jak sam pisze, promowaniem roślinnego stylu życia. Wydał książkę, prowadzi warsztaty i angażuje się społecznie. Na jego blogu znajdziecie jeden wielki ogród pełen roślin – kwiatów, owoców, warzyw i ziół. Oraz mnóstwo porad i trików w pięknej wizualnie (te zdjęcia!), nowoczesnej i przystępnej nawet dla laika formie. Polecam!

 

 

Organiczni

Blog Organiczni prowadzą Asia z Tadkiem. Oboje należą do Kooperatywy Dobrze, Asia oprócz bloga prowadzi grupy na Fb: Fair Trade – Sprawiedliwy Handel i polscy konsumenci i Grupę wsparcia blogerek i blogerów ekologicznych. Asia jest dla mnie ogromną inspiracją jeśli chodzi o wszelkie możliwe aspekty związane z eko życiem, filozofią minimalizmu i zero waste, czyli ograniczenia generowania śmieci ( a dążenia do zero 😉 ). Blog Organiczni to kopalnia przydatnych informacji – niezależnie od tego, czy chcemy poznać przepis na czarną pastę do zębów DIY, poczytać o odpadach i recyklingu, dowiedzieć się jak założyć domowy kompostownik, czy poznać triki na ekosprzątanie. Polecam!

 

 Zielona Wśród Ludzi

 

Zielona Wśród Ludzi, czyli Monika jest miłośniczką natury i ekologii. Na jej blogu znajdziecie szerokie spektrum wpisów związanym z zielonym lifestylem: ekologia, recenzje ciekawych kosmetyków, “zielonych” książek, wegańskie przepisy. Monika w zeszłym roku zainspirowała mnie swoim wyzwaniem, które dla mnie wiąże się z otwartością na nowe, uważnością, a jednocześnie z radością z najmniejszych rzeczy. W tym roku dołączyłam do #52newthingschallenge2018, o czym możecie przeczytać we wpisie o inspiracjach na 2018 rok. Monika prowadzi warsztaty kosmetyki naturalnej. Polecam!

 

Bierzecie udział w Share Week 2018? No i dajcie znać, czy znaliście któryś z tych blogów?

Kogo czytacie i byście mi polecili? 🙂

 

MIŁEGO DNIA I DO PRZECZYTANIA! LISIA KITA

 

A jeśli podoba Ci się u nas na blogu to zostańmy w kontakcie! Polub nasz fanpage i obserwuj na Instagramie. Daj  sygnał, że czytasz w komentarzu na dole, to nam daje motywację do pisania! 🙂 <3

zajrzyj i polub nas na: facebooku !

obserwuj nas na: instagramie !

 

Jesteście ciekawi kogo znalazł się w zestawieniu Share week 2017?

Co polecacie? SHARE WEEK 2017

Jeśli Ci się podobało, to podziel się z innymi!