Migawki miesiąca kwiecień 04 / 2018

Dzień dobry! 🙂

Pora na podsumowanie kwietnia !

W kwietniu nie mieliśmy żadnych spektakularnych wyczynów ani mrożących krew w żyłach przygód. Ale i tak było fajnie! Można powiedzieć, że miesiąc spędziliśmy ciesząc się wiosną na działce, na spotkaniach z przyjaciółmi i na spotkaniach blogerskich. Zaniedbaliśmy nawet Słoik Aktywności i #52newthingschallenge!

 


Wprowadzenie dla osób, które czytają Migawki po raz pierwszy:

W styczniu zaczęliśmy nasze nowe świeckie tradycje, czyli: Słoik Aktywności oraz wyzwanie #52newthingschallenge. W skrócie: Słoik Aktywności polega na tym, że co tydzień losujemy karteczkę z zadaniem, na wykonanie którego mamy 7 dni. W wyzwaniu #52newthingschallenge skupiamy się na tym aby dokumentować nowe doznania i sięgać po nowe. Więcej o tym znajdziecie we wpisie o inspiracjach na 2018 rok – polecamy lekturę, a jeszcze lepiej stworzenie podobnej zabawy dla siebie! 🙂 W dzisiejszych czasach każda, najmniejsza ucieczka od codziennej rutyny jest na wagę złota, nie sądzicie? U nas, mimo, że jesteśmy dość aktywni, wprowadziło to solidny powiew świeżości w codzienność 🙂 Polecamy gorąco!


co się działo u nas w kwietniu?

 


TYDZIEŃ 14/2018

Pierwszy tydzień kwietnia zdecydowanie sponsorowało hasło “spotkania towarzyskie”. Najpierw spotkaliśmy się w Warszawie ze znajomymi poznanymi na Kubie w knajpce Tel Aviv (cóż za szczyt kosmpolityzmu – z Kuby do Tel Avivu w Warszawie! ;D ). Kilka dni później widziałam się z przyjaciółkami. Jedna z naszej czwórki przyjechała z Londynu, więc była okazja spotkać się w komplecie.

Weekend spędziliśmy na działce z gośćmi na pogaduchach i pichceniu przy ognisku oraz wycieczce rowerowej po okolicach. To był pierwszy rower w tym roku, a ponieważ była to jeszcze dość wczesna wiosna, to offroad rowerowy był solidny. Było przedzieranie się przez błota, piachy, podmokłe łąki i gruntowe drogi.

raport: słoik aktywności

TYDZIEŃ 14/2018/M WYCIECZKA MAZOWIECKI PARK KRAJOBRAZOWY

Może nie będę budować suspensu, tylko napiszę od razu. W tym miesiącu jakoś tak nam się wszystko rozjechało, że nie wykonaliśmy ani jednego zadania ze Słoika Aktywności… Chyba musimy wziąć cztery litery w troki 😉


TYDZIEŃ 15/2018

W drugim tygodniu kwietnia dostąpiłam nieprzyjemności zapalenia uszu – nie polecam! Wyjechałam chorować na działkę, gdzie przynajmniej mogłam cieszyć się wiosną i pogodą i zostałam tam do połowy następnego tygodnia.

raport: słoik aktywności

TYDZIEŃ 14/2018/M > TYDZIEŃ 15/2018/M WYCIECZKA MAZOWIECKI PARK KRAJOBRAZOWY


TYDZIEŃ 16/2018

Zapalenia uszu ciąg dalszy. Mówiłam już, że nie polecam? 😉 Trzeci tydzień był obfity w wiedzę blogową. W środę 18.04 wybraliśmy się jak co miesiąc na Środę Dzień Bloga, a za to w weekend 21-22.04 wylądowaliśmy w Poznaniu na Blog Conference Poznań. Znowu mnóstwo inspiracji ze szczyptą frustracji. Niektórzy twórcy chyba w ogóle nie sypiają, albo mają czas z gumy! Ja i mój blog, którzy uprawiamy slow blogging otwieraliśmy szeroko oczy ze zdumienia 😀 Recenzja wydarzenia lada dzień na blogu – stay tuned!

raport: słoik aktywności

TYDZIEŃ 14/2018/M >> TYDZIEŃ 16/2018/M WYCIECZKA MAZOWIECKI PARK KRAJOBRAZOWY


TYDZIEŃ 17/2018

W ostatnim tygodniu kwietnia zajmowaliśmy się głównie debatami gdzie pojechać na długą majówkę, a pomysły były od Wenecji przez Duńskie zadupia, a skończyło się na Węgrzech, a konkretnie Budapeszcie i Balatonie. Zanim to jednak nastąpiło, spędziliśmy chilloutowy weekend z przyjaciółmi na działce grzejąc kości w słońcu, a wieczorem przy ognisku pichcąc wegańską strawę w  – nomen omen – węgierskim kociołku i planując Piracką Wyprawę.

raport: słoik aktywności

TYDZIEŃ 14/2018/M >>> TYDZIEŃ 17/2018/M WYCIECZKA MAZOWIECKI PARK KRAJOBRAZOWY


Raport: #52newthingschallenge

Hmmm… OMG! W kwietniu chyba nie spróbowaliśmy niczego nowego!

 

To tyle podsumowania, a tymczasem…

zapraszam na:

  • migawki w postaci fotokolażu poczatku wpisu  (aby powiększyć kolaż i obejrzeć zdjęcia w powiększeniu, kliknij prawym przyciskiem myszy i „otwórz grafikę w nowym oknie” oraz powiększ kliknięciem),
  • Instagram oraz FB,
  • a poniżej wpisy z bloga, które pojawiły się w zeszłym miesiącu :

 

Co się działo w zeszłym miesiącu na places and plants? 

 

Styl życia:

Moje zielone polecenia na Share Week! Zobaczcie kogo zgłosiłam. Znacie?

Zielone polecenia: SHARE WEEK 2018

A jeśli jesteście ciekawi, jak było w marcu to zapraszam tu:

Migawki miesiąca: MARZEC 03 / 2018

 

A jak Wam minął ostatni miesiąc? Co fajnego zrobiliście / poznaliście / usłyszeliście / spróbowaliście lub jakieś inne liście? 🙂  Miłe uwagi mile widziane w komentarzach na dole! 😉

 

MIŁEGO DNIA I DO PRZECZYTANIA! LISIA KITA

 

A jeśli podoba Ci się u nas na blogu to zostańmy w kontakcie! Polub nasz fanpage i obserwuj na Instagramie. Daj  sygnał, że czytasz w komentarzu na dole, to nam daje motywację do pisania! 🙂 <3

zajrzyj i polub nas na: facebooku !

obserwuj nas na: instagramie !

Jeśli Ci się podobało, to podziel się z innymi!