O nas

Parę słów o nas!

Piękne chwile na Havelocku na Andamanach 🙂

A co nas kręci, co nas podnieca i jaką mamy filozofię?

Podróże

Podróżowanie jest naszą największą wspólną pasją. Czymś co pozwala nam nieustannie się rozwijać. Zwiedzanie, wędrowanie, eksplorowanie, włóczenie się, odkrywanie. Poznawanie nowych miejsc. Gdybyśmy mogli, robilibyśmy to non-stop – teraz zaraz! 🙂 Oboje mamy żyłkę eksploratorską, która szczególnie przejawia się w zacięciu do myszkowania po różnych opuszczonych i zapomnianych miejscach. Stare opuszczone chaty, nieczynne szpitale lub ośrodki wczasowe, popadające w ruinę dwory. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zajrzeli chociaż na minutkę 🙂 Ale chodzimy po różnych szlakach – po tych mniej, jak i najbardziej wydeptanych. Od kilku lat bawimy się także w Geocaching, dzięki któremu nasze podróże i włóczęgi zyskały kolejny wymiar.

Natura

Kochamy przyrodę i mimo tego, że zakochaliśmy się też w niejednym mieście, to przebywanie na łonie natury sprawia nam największą przyjemność. W tym pojęciu mieści się też nasz ogromny szacunek do natury, który m.in przejawia się w tym, że czujemy się jej malutką cząstką. Tym samym, nie postrzegamy siebie jako jednostek nadrzędnych względem natury. Szanujemy rośliny, zwierzęta i całą przyrodę nieożywioną. Chcemy wypracować jak najwięcej proekologicznych nawyków w naszym codziennym stylu życia.

Weganizm

Z szacunku do natury prowadzimy wegański styl życia. Weganizm to filozofia życia, która w dużym uproszczeniu zakłada, że nie godzimy się na to, aby naszym kosztem innym istotom działa się potworna krzywda. To zrozumienie prowadzi do współczucia i poczucia odpowiedzialności za swoje czyny, którymi są przede wszystkim wybory, których w dzisiejszych czasach dokonujemy portfelem.

Oprócz tego, że bazujemy na kuchni roślinnej, to staramy się też odżywiać jak najbardziej zdrowo i naturalnie oraz stosować wegańskie i naturalne kosmetyki cruelty – free. Kochamy zwierzęta, więc nie jemy ich, a wręcz przeciwnie – staramy się im w miarę naszych skromnych możliwości pomagać.

Nasza stado składa się z pięciu stworzeń:

Lisiej Kity i Wilka oraz Lejka, Pchełki i Paciaciaka

My, czyli Lisia Kita i Wilk reprezentujemy tandem mobilno – podróżujący, a nasze trzy koty, czyli Lejek, Pchełka i Paciaciak to ekipa stacjonarna 🙂 Oczywiście podział jest jasny i oczywisty. Koty rządzą. Koty zajmują się jedzeniem, spaniem, zabawą i przyjmowaniem naszych pieszczot. My jesteśmy od tego, żeby się jak najlepiej czuły, zarabiamy na saszetki i odwalamy różne czarne roboty 😉 A od czasu do czasu wyskakujemy na zasłużone wakacje 🙂

Dlatego też nasz blog nazywa się

Places and Plants

czyli

Miejsca i Rośliny

Lisia Kita

Lisia Kita

Podróżowanie to dla mnie najbardziej wartościowa forma spędzania czasu, coś co mnie napędza i jest mi potrzebne jak tlen. Mam duszę cygańsko – nomadyczną, tylko nie bardzo wiadomo po kim… Najbardziej uszczęśliwia mnie bycie w drodze, na walizkach, a raczej plecaku. To marzenie nr. 1 i przedkładam je nad każdą małą stabilizację. Lubię poszerzać horyzonty – te w zasięgu wzroku i te w głowie, poznawać nowe miejsca i kultury.

Uwielbiam rośliny, zwierzęta i naturę. Najchętniej żyłabym gdzieś w dziczy otoczona zgrają zwierząt 😉 Uczę się rozpoznawania, pozyskiwania i przyrządzania dziko rosnących roślin jadalnych. Tu jeszcze długa droga przede mną! Wegetarianką jestem od 25 lat, a weganką od 4 lat (2016).

Odwiedziłam:

Austrię, Belgię, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Czechy, Danię, Egipt, Francję, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Indie, Katar, Liechtenstein, Litwę, Łotwę, Malezję, Maltę, Maroko, Mauretanię, Niemcy, Portugalię, Rosję, Rumunię, Saharę Zachodnią, Serbię, Słowację, Słowenię, Sri Lankę, Sudan, Szwecję, Tunezję, Turcję, Ukrainę, Węgry, Wielką Brytanię, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Wilk

Wilk

Wilk, jak to Wilk – najbardziej lubię chadzać swoimi drogami, najlepiej z dala od tłumów. Interesuję się kulturą słowiańską, historią, zamkami. Lubię tematy około survivalowe oraz turystykę 4×4.

Na dobrej drodze do czysto wegańskiego stylu życia…

Odwiedziłem:

Austrię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Czarnogórę, Czechy, Dominikanę, Egipt, Estonię, Francję, Grecję, Grenadę, Gruzję, Hiszpanię, Holandię, Indie, Irlandię, Islandię, Indonezję, Japonię, Liechtenstein, Litwę, Łotwę, Malezję, Maltę, Niemcy, Norwegię, Oman, Peru, Portugalię, Katar, Rosję, Rumunię, Serbię, Singapur, Słowację, Słowenię, Sri Lankę, Szwajcarię, Szwecję, Turcję, Ukrainę, USA, Węgry, Wielką Brytanię, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie.