share week 2017

Co polecacie? SHARE WEEK 2017

share week 2017

 

Co polecacie? SHARE WEEK 2017

 

Mój pierwszy raz! Cieszę się, że udało mi się nie przegapić 😉

Znacie akcję Share Week? W telegraficznym skrócie: Share Week 2017 to genialna w swej prostocie inicjatywa Andrzeja Tucholskiego, dzięki której internetowi twórcy polecają innych twórców. Blogerzy blogerów, youtuberzy youtuberów, a podcasterzy podcasterów.

W Tym roku to już 6 edycja – warto dołączyć! Share Week 2017 to możliwość polecenia ciekawych blogów, które czytamy i cenimy, ale przede wszystkim ta akcja to kopalnia odkrywkowa nowych, fajnych miejsc w sieci. Uwaga! Wciąga i skutkuje nowymi blogowymi uzależnieniami! 😉

 

A co polecam?

Wybrać trzy blogi to bardzo trudne i niesprawiedliwe zadanie… Jakie kryterium przyjąć? Bywają blogi, na które zaglądam rzadko, ale czytam wiele wpisów za jednym posiedzeniem i są dla mnie ważne. Są blogi, na których bywam częściej, a są mniej ważne. I weź tu bądź mądry. Postanowiłam więc grzecznie zastosować się do wskazówki Andrzeja:

Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp. są mniej istotne; liczy się WPŁYW jaki ta osoba ma na Twoje blogowanie lub Twoje postrzeganie świata. Innymi słowy – dziel się tymi, których kochasz :D)

I tak udało mi się wytypować blogi, które uznałam za ważne dla mnie i odzwierciedlające mój kierunek. Blogi, dla których wspólnym mianownikiem okazało się:

działanie z sercem oraz odwagą,  

życie po swojemu i robienie to co się chce i lubi,

choć czasem bywa to trudne.

 

Eko Eksperymenty

 

 

Dorota i jej mąż z bloga EkoEksperymenty żyją życiem o jakim (póki co) skrycie marzę, czyli wyprowadzka do domu na prowincji z dala od “zdobyczy cywilizacji”, bliskość natury, ekologia i jak największa samowystarczalność. Bezkompromisowa walka ze śmieciami fizycznymi i mentalnymi. EkoEksperymenty są o tym wszystkim. Kiedy się pogubię w matriksie, to od razu wchodzę na bloga Doroty, żeby sobie przypomnieć o co mi chodzi w życiu i w którą stronę skręcić 😉

Cytat z bloga:

‘…zdecydowałam się na rezygnację z kupowania, życie bez samochodu i w stylu zero waste, wegańską dietę oraz dążenie do minimalizmu. Cały czas szukam inspiracji by żyć świadomiej i ekologiczniej.”

 

Brygida i Bartek

 

brygidaibartek

 

W blog Brygidy i Bartka wsiąkłam od pierwszego wejrzenia. Czuję braterstwo dusz i widzę braterstwo Landków 😉

Brygida i Bartek to kolejna para, która żyje po swojemu i z dala od utartych schematów. Większość czasu spędzają w drodze, z dala od cywilizacji (o czym marzę – znowu!) mieszkając praktycznie cały czas w swoim Land Roverze. Każda podróż oprócz wyprawy przed siebie z otwartością na znaki, jest wyprawą w głąb siebie oraz nieustającą i niestrudzoną walką z wewnętrznymi programami i blokadami. Wojownicy Światła.

Cytat z bloga:

“Nie interesuje mnie, jak zarabiasz na życie. Chcę wiedzieć, za czym tęsknisz i o czym ośmielasz się marzyć wychodząc na spotkanie tęsknocie swego serca. Nie interesuje mnie ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy dla miłości, dla marzenia, dla przygody życia zaryzykujesz, że wezmą cię za głupca.” Oriah Mountain Dreamer

 

The Secret of Healing

 

thesecretofhealing

The Secret of Healing i Iza Kornet. Bloga Izy czytałam, a potem trafiłam na Spotkanie Świadomych Blogerek. Iza to młodość, dojrzałość, świadomość, mądry feminizm i girl power w jednym! Jest uosobieniem powiedzenia “chcieć to móc”. Stworzyła cykliczne  Śniadania Świadomych Blogerek oraz Sukces Rodzi się z Serca. Jej teksty są pisane z serca, szczere i dające dużo do myślenia. Niesamowita inspiracja!

Cytat:

Udowadniam, że prawdziwy sukces osiągasz wtedy, gdy działasz z sercem. Jestem dla Ciebie: dla przedsiębiorców, dla kobiet, dla blogerów i osób prywatnych.

Znacie te blogi? To oczywiście nie wszystkie, na które zaglądam, ale o reszcie innym razem w osobnym wpisie 🙂

Napiszcie, czy braliście już kiedyś udział w polecajkach Andrzeja i czy dorzucacie swoje trzy grosze do Share Week 2017? Liczę też, że podrzucicie mi na dole w komentarzach jakieś swoje typy 🙂 Wcale nie muszą być zbliżone klimatem do moich – czytuję baaaaardzo różne rzeczy!

To co czytacie i polecacie? 🙂

Jeśli Ci się podobało polub nas na

FACEBOOKU

Miłego dnia! Lisia Kita

Jeśli Ci się podobało, to podziel się z innymi!