wegańska pizza Vege Pizza Poznań

Recenzja: „Vege Pizza” Poznań

wegańska pizza Vege Pizza Poznań

 

Recenzja: „Vege Pizza” Poznań

 

Vege Pizza w Poznaniu. To jest miejsce, o którym od miesiąca fantazjuję skrycie i otwarcie, we śnie i na jawie i przeżywam gastro – orgazmy. Jak znaleźliśmy to cudo? W maju gościliśmy na Blog Conference Poznań, a ponieważ nie było nic wegańskiego do jedzenia na miejscu, to musieliśmy radzić sobie sami. Ale jak się okazuje nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Dzięki nieocenionej apce Happy Cow odkryliśmy naszą pizzową mekkę. Przez 3 dni wracaliśmy tam jak bumerang i zjedliśmy we trójkę 9 pizz. I ciągle czuję niedosyt. Bez dwóch zdań – Vege Pizza w Poznaniu to moje pizzowe objawienie 😊

Niewiele jest chyba osób, które nie lubią pizzy. Nie znam statystyk, ale z moich obserwacji wynika, że większość osób lubi. Ja uwielbiam. Ale – jest jedno ale. Nie zadowalam się byle czym. Do tej pory numerem jeden była pizza od Sycylijczyka niedaleko naszego domu. Niniejszym zostaje zdetronizowana, pewna pizze na weganie z Warszawy również. Vege Pizza na tronie w złotej koronie! ;D

Wbrew pozorom tak pozornie proste danie jak pizza wcale nie jest takie proste. Przynajmniej w krainie nad Wisłą większość osób parających się tworzeniem pizzy robi to na opak i chrzani temat koncertowo. Nie wiem dlaczego. Zagadka. A idealna i do tego  w e g a ń s k a  pizza, to już w ogóle jest coś jak jednorożec z kwiatem paproci w zębach. Myślałam, że nie istnieje. Oznajmiam, że istnieje. Spotkałam – i przysięgam, że byłam w pełni władz umysłowych! 😀

Dobrze, ale do rzeczy, bo odpłynę zupełnie i stworzę odę do pizzy 😉

Spójrzcie na to menu. To jest małe dzieło sztuki samo w sobie 😉

wegańska pizza Vege Pizza Poznań
Menu Vege Pizza – ach! 🙂

 

Clou programu, czyli pizze to czysty poemat kulinarny!  Te zestawienia! A do tego te grafiki! Pizze są nietypowe, nie ma oklepanych rozwiązań tylko autorskie pomysły i połączenia smaków (ale jest i klasyka, czyli Margharita czy Pepperoni). Widać jednak, że jest to zrobione przez osobę, która zna się na smaku, bo wszystko jest przemyślane, pasuje i współgra ze sobą. Nie ma przesady, nie ma niedosytu. Nie ma tu także, jakże popularnej metody robienia pizzy „nawrzucajmy co podleci i ile wlezie”, jakby spód od pizzy miał magiczną moc sprawiania, że groch z kapustą z ananasem będą do siebie pasować.

W menu znajdziecie takie cuda jak pizzę z pieczonym burakiem i fetą z tofu, z grzybami shitake i porem, z tempehem i pesto pietruszkowym, czy wegańską pizzę 4 sery! Każda pizza jest dostępna w wersji wegańskiej i wegetariańskiej. Oprócz tego w menu na drugiej stronie znajdziecie zupę, sałatki, wrapy, smoothie i koktajle.

Podczas naszego pobytu w Poznaniu przez 2 dni my zjedliśmy 6 sztuk: Jalapeno (2x), Pepperoni, Tempeh, Shitake i Szpinak, a Celka 3, ale nie pamiętam które. Wszystkie były prze – pysz — ne. Wszystkie! Cieniutkie ciasto, rewelacyjne i zaskakujące połączenia smakowe i dobre doprawienie. Do tego sos kaparowy i sos chipotle (nasze ukochane papryczki! To znak!) i napój mate do picia. Żyć nie umierać! Tęsknię za każdą jedną i fantazjuję minimum raz dziennie o tym jak smakuje reszta pozycji 😉 Nie wykluczam, że dojdzie do takiej tęsknoty, że jak zobaczę znośną cenę na bilet tanich linii lotniczych do Poznania to polecę na pizzę. Taka perwersja. No po prostu – Vege Pizza wymiata.

wegańska pizza Vege Pizza Poznań
Pizza Jalapeno i Pepperoni

 

wegańska pizza Vege Pizza Poznań
Pizza Shitake

 

wegańska pizza Vege Pizza Poznań
Pizza Tempeh

 

Miejsce położone jest kawałek od centrum, w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich, w zupełnie nieciekawym i w mało zachęcającym otoczeniu, ale warto się pofatygować i niech Was to nie zraża. Siedzieliśmy tam na leżaczkach z widokiem na przejeżdżające samochody na dość ruchliwej ulicy, w jakimś potworku architektonicznym minionych czasów otagowanym sprejami, z dziwnym sklepem meblowym (albo jego wspomnieniem) nad głową i przeżywaliśmy… rozkosze kulinarne! W środku dużo lepiej, widać po plakatach i wlepkach, że ekipa (bardzo miła zresztą!) popiera alter / anarcho klimaty, nasza brać 😊 Nawet dopatrzyliśmy się nawet plakatu znajomych organizujących Ultra Chaos Piknik  (polecamy jeśli lubicie punkowe klimaty!).

wegańska pizza Vege Pizza Poznań
Kto by pomyślał, że to jest miejsce rozkoszy kulinarnych! 😀

 

wegańska pizza Vege Pizza Poznań
Plakaty i klimaty

 

wegańska pizza Vege Pizza Poznań
Napis nad wejściem. Z dużym prawdopodobieństwem okaże się dla mnie proroczy. Oni wiedzieli! 😉 Oczywiście ten wyżej, ten niżej oby nigdy.

 

Vege Pizza to nasza nowa miłość, ale skoro jesteśmy wyznawcami teorii spread love, to dzielimy się z Wami. Polecamy Vege Pizza po trzykroć!

Vege Pizza

ul. Głogowska 29
60-702 Poznań

pon – pt 11:00 – 20:00

sob 11:00 – 21:00

ndz 12:00 – 20:00

 

Byliście, jedliście? Lubicie pizzę? (ha ha 😀 ) Napiszcie jaka jest Wasza ulubiona? A jeśli znacie jakieś godne polecenia pizzowe miejscówki, to koniecznie podzielcie się informacją w komentarzach na dole! 🙂

Miłego dnia! Lisia Kita

 

Może zainteresuje Was jeszcze:

Recenzja: Mango Vegan Street Food III

Recenzja: „Korzenie” Łódź

Wegańska Łódź. Polska.

Jeśli Ci się podobało, to podziel się z innymi!